Yarışmaya kimler katılabilir?

Yarışma uluslararası olup yurt içinden ve yurt dışından 18 yaş ve üzeri kişiler katılabilir.

Yarışmaya nasıl katılım sağlanabilir?

Yarışmaya katılım için öncelikle https://yarisma.samilvakfi.org.tr sitesi ziyaret edilerek;
1. Katılım formu doldurulur.
2. Yarışma için düşünülen eser Eser Yükleme Bölümüne dijital olarak yüklenir.
*Dijital yükleme için eserin fotoğrafının JPEG formatında ve en az 1 MB, en fazla 5 MB boyutunda olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

3. Eser sahibine ait özgeçmiş Özgeçmiş Bölümüne yazılır ya da kopyalanır.
*Yarışmacının özgeçmişinin (100 kelime Türkçe olarak kronolojik sıralamada değil metin şeklinde olmalıdır), kişisel profil fotoğrafının, iletişim bilgilerinin (mobil-sabit telefon numarası/ elektronik posta adresi/ açık adres) iletilmesi gerekmektedir.

Formlar ve dosya yüklemeleri eş zamanlı olarak yapılmalıdır ve tüm bilgilerin tamamlandığı tarih son katılım tarihi olan 16 Nisan 2021, saat 17.00’yi geçmemelidir.

En son hangi tarihe kadar eser yükleme yapılabilir?

Eserlerin dijital hali en geç 16 NİSAN 2021 Cuma günü, saat 17.00’ye kadar Eser Yükleme Bölümüne dijital olarak yüklenmiş olacaktır.

Aynı kişi kaç eser ile katılabilir?

Aynı kişi en fazla 2 eser ile katılabilir.
Aynı kişi 2 adetten fazla eserle katılım sağlarsa dosya yükleme sırasına göre ilk 2 eser yarışmaya dahil edilecek ve diğerleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eser boyutları ne olmalıdır?

Tuval boyutlarının kısa kenarı 50cm’den küçük, uzun kenarı ise 150cm’den büyük olmamalıdır.

Yarışmaya katılacak eserlerde kullanılacak teknik ne olmalıdır?

Yarışmaya katılacak eserlerde kullanılacak teknik yağlıboya veya akrilik olmalıdır. Renkli ve/veya siyah-beyaz olarak çalışılabilir.

Eserlerin teslimi nasıl yapılacak?

Eserler öncelikle dijital olarak teslim edilecek olup eserin fotoğrafının JPEG formatında ve en az 1 MB, en fazla 5 MB boyutunda olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
Eserin teslimi ile birlikte yarışmacının özgeçmişinin (100 kelime Türkçe olarak kronolojik sıralamada değil metin şeklinde olmalıdır), kişisel profil fotoğrafının, iletişim bilgilerinin (mobil-sabit telefon numarası/ elektronik posta adresi/ açık adres) iletilmesi gerekmektedir.
Dijital teslimler ile değerlendirmesi yapılarak ön elemeyi geçen eserlerin orijinal halinin de teslim edilmesi için eser sahiplerine duyuru yapılacak ve bu duyuru kapsamındaki eserler çerçevesiz, paspartusuz olarak ve iki sert karton arasında zarar görmeyecek şekilde yerleştirilerek elden veya kargo ile teslim edilecektir.
Eserin arkasına yarışmacının adı-soyadı ve iletişim bilgisinin (telefon, e-mail adresi) yazılı olduğu bilgi föyü yapıştırılmalıdır.

Yarışmaya katılacak eserler daha önce ödül almış bir eser olabilir mi?

Eserlerin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılan eserlerin özgün olması şart mı?

Yarışmacıların tasarımlarını özgün çalışmalardan elde etmeleri gerekmektedir. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacak olup alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Yarışmaya katılan eserler dijital baskı olabilir mi?

Dijital baskı ve dijital baskı üzerine yapılan çalışmalar kabul edilmeyecektir.